BCAA

BCAA Nedir?

Dallanmış Zincirli Amino Asitler (BCAA'lar) üç amino asidi belirtir: lösin , izolösin ve valin .

Düşük diyet protein alımına sahip insanlar için, BCAA takviyesi, kas protein sentezini teşvik edebilir ve zamanla kas büyümesini artırabilir. Acemi sporcularda yorgunluğu önlemek için takviye de kullanılabilir.

Lösin kas protein sentezinde önemli bir rol oynar, izolösin ise hücrelere glikoz alımını indükler. BCAA ekinde valinin rolünü belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Tamamlayıcı BCAA'lar, egzersiz sırasında oluşan BCAA'larda serum düşüşünü önler. Serum düşüşü normal olarak beyine triptofan akıntısına neden olur ve bunu takiben yorgunluğa neden olan serotonin üretilir.

BCAA'lar günlük olarak alınmaları önemlidir, ancak et ve yumurta gibi birçok protein kaynağı zaten BCAA sağlar. Yeterince yüksek protein alımı olan insanlar için takviye gerekmez (günde bir kilo veya daha fazla kg vücut ağırlığı başına 1-1,5 g).

BCAAlar Ne Için Kullanılır?

BCAA'lar öncelikle iskelet kasında metabolize olan hızlı bir tamamlayıcıdır, yani karaciğerinizi atlarlar ve vücudunuza bu temel amino asitleri sağlamak için doğrudan kan dolaşımınıza girerler. Onlar proteinin yapı taşlarıdır.

BCAA Tozu Nedir?

BCAA takviyeleri iki şekilde gelir - tabletler ve BCAA tozu . Servis boyutuna ve konsantrasyonuna bağlı olarak günde 3 defa alınabilir (bu nedenle daima üreticinin talimatlarını izleyin). Toz, egzersiz sırasında kullanım için su, sıcak bir içecek veya spor içeceği ile karıştırılabilir. Tabletler genellikle suyla tamamen yutulur. BCAA'lar da önerilen günlük dozun aşılmaması koşuluyla egzersiz öncesi veya sonrası alınabilir.

%7 İNDİRİM
ProTouch Big Bang Bcaa 400 Gr

ProTouch Big Bang Bcaa 400 Gr

139,00TL 
 149,00TL
Kazancınız
10,00TL
Gösterilen: 1 ile 39 arası, toplam: 39 (1 Sayfa)